شهید منصور رضائی
شهید عیسی منفرد ایده لو
شهید نوروزعلی سلیم نژاد
شهید حسین رضائی
شهید یدالله ابراهیمی
شهید یوسف شهبازپور
شهید ابوالقاسم صبری
شهید علی شهبازی
شهید عبدالله طهماسبی
شهید اباذر عظیم پور
شهید عزیز سلیم نژاد
شهید جاویدالاثر فریدون اسماعیل نژاد
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • میلاد امام سجاد (ع)  امام زین العابدین علیه السلام در تاریخ پنجم شعبان سال 38 هجری قمری در شهر مدینه چشم به جهان گشود .

  پدر بزرگوار امام زین العابدین، حضرت امام حسین علیه السلام امام سوم شیعیان جهان و مادر گرامی آن حضرت ـ چنان که مشهور است - شهربانو دختر یزدگرد آخرین پادشاه سلسله ساسانیان و از نوادگان انوشیروان است . او از بهترین زنان عصر خویش محسوب می شده است .

  پس از شکست یزدگرد سوم و فتح ایران، شهربانو به مدینه آورده شد . چون خواستند وی را بفروشند ، امیرمؤمنان علیه السلام آنها را از این عمل بازداشت و پیشنهاد فرمود که شهربانو به اختیار خود، شخصی را به همسری خویش انتخاب کند و مهریه او نیز از بیت المال پرداخته شود . شهربانو امام حسین علیه السلام را برگزید . امیرمؤمنان علیه السلام از این انتخاب بسیار خوشحال شد و فرزند خود امام حسین علیه السلام را به نکوداشت و احسان در حق وی بسیار توصیه کرد . ثمره این ازدواج، امام زین العابدین علیه السلام است .

  امام علی بن الحسین علیه السلام دارای القاب بسیاری هستند که معروفترین آنها سجاد و زین العابدین است . مردم گوهرشناس و عارفان حق جو - آن هم نه تنها شیعیان بلکه همه کسانی که در دوران سیاه و خفقان آمیز آن زمان ، در پی گوهری شب افروز بودند ـ ایشان را با القابی چون سید عابدان ، پیشوای زاهدان ، مهتر پرهیزگاران ، امام مؤمنان ، زیور صالحان و چراغ شب زنده داران می خواندند و این همه ، نه از سر تملق طمع و غلو ، بلکه از سر صدق بود . در واقع هر یک از القاب حضرت علیه السلام نشان دهنده کمال نفس ، ایمان ، تقوی و اخلاص ایشان و بیان کننده اعتقاد و اعتماد مردم به آن امام همام است .

  میلاد امام سجاد (ع) بر تمامی شیعیان و دوست داران اهل بیت مبارک باد .


  میلاد امام سجاد (ع) مبارک باد

  موضوع: ولادت و اعیاد مذهبی،
  برچسب ها: شعبان، زین العابدین، سجاد،
  [ چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 ] [ 01:09 ب.ظ ] [ کریم شیرینی ]
  رفتن به بالای صفحه
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic